Darmowa wysyłka od 350 zł

Czym są tkaniny pochodzące z „deadstocku”?

Branża mody to jedna z tych gałęzi przemysłu, która ma największy wpływ na środowisko naturalne oraz życie człowieka. Cały czas produkujemy ogromne ilości ubrań, a większość z nich w sposób mało zrównoważony względem planety. Przerażające są m.in. ogromne „deadstocki”. Czym one są i w jaki sposób można je wykorzystać tak, aby działać ekologicznie? Na te pytania odpowiedzi udzielamy w naszym artykule.

Deadstock – co to jest?

Deadstocki to niewykorzystane materiały z końcówek serii/kolekcji czy nadprodukcji, które zalegają przez dłuższy czas w magazynach. Materiały te często są wysokiej jakości, pochodzą z domów mody i od najlepszych projektantów. Rzadziej reprezentują drugiego gatunku, z nielicznymi uszkodzeniami. Deadstocki doskonałe rozwiązanie dla młodych projektantów i start-upów odzieżowych promujących zrównoważony rozwój oraz chcących kreatywnie wykorzystać coś, co inaczej wylądowałoby w śmietniku. Wykorzystywanie deadstocków to całkowite wpasowanie się w trendy upcyklingu oraz uważnej i zrównoważonej mody.

Dlaczego warto dać szansę materiałom z „deadstocku”?

Marka Slovly odkupując materiały z „deadstocku” przyczynia się do zmniejszania nadprodukcję i daje szansę wypełnić swoje przeznaczenie. Wykorzystywanie istniejących materiałów jest jednym z wielu działań, dzięki którym Slovly zalicza się do marek odpowiedzialnych względem środowiska naturalnego. Szybka moda zaśmieca naszą planetę coraz bardziej. Ubrania są jednorazowe, a ich marna jakość sprawia, że są wyrzucane czasem po dwóch lub trzech praniach. Slovly sprzeciwia się temu od zawsze. Korzystanie z deadstocków jest tego najlepszym dowodem. Dajemy życie naturalnym tkaninom, które zostały wyprodukowane i mimo swojej wysokiej jakości z różnych powodów wypełniają magazyny producentów.

Które ubrania z „deadstocku” są w ofercie Slovly?

W swojej ofercie posiadamy komplet dresowy Pola wykonany z bawełny w czterech różnych kolorach. Materiał ten został odkupiony od likwidowanej szwalni, a zatem wykorzystaliśmy zapasy, które inaczej trafiłyby do kosza.